Клайв Стейплз Льюїз: Чому чоловік має бути головним в сім’ї

Джерело: http://rodyna.org.ua/2018-5-24-4/Християнські дружини дають обіцянку коритися своїм чоловікам. У християнському шлюбі голова сім’ї – чоловік. У зв’язку з цим виникають два питання:

 

Чому в сім’ї обов’язково повинен бути голова, чому не можна допустити рівності?


Чому головою повинен бути чоловік?

 

1. Необхідність мати голову в сім’ї випливає з ідеї, що шлюб – союз постійний. Звичайно, коли чоловік і дружина живуть в злагоді, питання про верховенство не виникає. І ми повинні сподіватися, що саме це є нормою в християнському шлюбі. Але якщо виникає суперечність, що тоді? Тоді подружжю не уникнути серйозної розмови. Припустимо, вони вже намагалися говорити і тим не менше згоди не дійшли. Що їм робити далі? Вони не можуть вирішити питання за допомогою голосування, тому що при наявності лише двох сторін голосування неможливо. В такому випадку залишаються дві речі: або їм доведеться розійтися в різні боки, або один з них повинен отримати право вирішального голосу. При постійному шлюбі одна зі сторін повинна у крайньому випадку мати владу і вирішувати питання сімейного союзу, бо жоден постійний союз неможливий без конституції.

 

2. Якщо в родині має бути голова, то чому саме чоловік? Ну що ж, по-перше, чи є у кого серйозне бажання, щоб головну роль в сім’ї грала жінка? Як я вже сказав, я сам не одружений. Однак я бачу, що навіть ті жінки, які хочуть бути головою в своєму домі, як правило, не в захваті, спостерігаючи таку ж ситуацію у сусідів. Швидше за все, вони скажуть: «Бідний містер Ікс! (Маючи на увазі сусіда). Чому він дозволяє цій жахливій жінці верховодити? Я просто не можу його зрозуміти! »

 

Я навіть не думаю, що ця жінка буде задоволена, якщо хто-небудь помітить, що вона сама «головує» в своїй родині. Є щось протиприродне в жіночому керівництві чоловіками, тому що самі дружини збентежені цим фактом і зневажають підвладних чоловіків.

 

Але є ще одна причина; і тут, скажу відверто, я говорю як холостяк, тому що причину цю краще видно з боку, ніж з позиції одруженої людини. Відносини сім’ї з зовнішнім світом – так би мовити, зовнішня політика сім’ї – повинні знаходитися, в кінцевому рахунку, під контролем чоловіка. Чому? Тому що він завжди має бути (і, як правило, буває) більш справедливим до сторонніх. Жінка бореться в першу чергу за своїх дітей і свого чоловіка, проти всього іншого світу. Для неї, цілком природньо, їхні вимоги, їхні інтереси. Вони переважують всі міркування. Вона – їхній надзвичайний захисник. Завдання чоловіка – стежити за тим, щоб ця природна перевага не ставилася постійно на чільне місце у відносинах сім’ї з оточуючими. За ним має залишатися останнє слово, щоб він міг, в разі необхідності, захистити інших від сімейного патріотизму своєї дружини. Якщо хто-небудь з вас сумнівається в цьому, дозвольте мені поставити вам питання. Якщо ваш собака вкусив сусідську дитину або ваша дитина вдарила сусідського собаку, з ким ви хотіли б мати справу – з господарем або з господинею? Або якщо ви заміжня жінка, дозвольте мені запитати вас: як би ви не любили чоловіка, не визнаєте ви, що його головний недолік – нездатність постояти за свої і ваші права при зіткненні з сусідами?

 

Клайв Стейплз Льюїз, Просто ХристиянствоСоздан 12 сен 2018Copyright © 2016 - 2018